<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: slice_title in <b>/var/userdata/web/ayurvedaoktatas.hu/website/www/templates/rt_enigma/overrides/mod_rokgallery/templates/showcase/default.php</b> on line <b>35</b><br />
<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: slice_title in <b>/var/userdata/web/ayurvedaoktatas.hu/website/www/templates/rt_enigma/overrides/mod_rokgallery/templates/showcase/default.php</b> on line <b>35</b><br />

Ayurvédikus babamasszázs oktatói tanfolyam

Tanítsd meg Te a mamákat az ayurvédikus babamasszázsra!

Ayurvédikus masszázstanfolyamok

A masszázsok királynőjét neked is ismerned kell!

képzések

Tanfolyamok

Ahol nem csak technikát tanulsz, hanem az életet is!


rólunk

Az Ayurvédia

Ismerj meg minket, céljainkat, hitvallásunkat és munkáinkat!

eoktatas

Online lehetőségek

Közelebb hozzád, híd közted és a céljaid közt!


kelet

Nepál - India

Ahol megtaláltam a szépséget.. és ahol megtaláltam a tudást...

Érdekességek

Oldalunkon számos érdekes írást találsz az Ayurvédával kapcsolatban. Talán neked is segítenek megérteni, hogy napjainkban miért növekszik annyira az Ayurvéda rajongók népes támora!

Bővebben

Cikkek

A holisztikus gondolkodásról

A holisztikus kifejezés a görög eredetű "holo" szóból származik, melynek jelentése: Egész. A holisztikus megközelítés az Ayurvédikus szemlélet központi gondolata: minden teremtett lényt egy egységes egésznek tekint, s vizsgálatát is a teljesség igényével végzi a test-szellem-lélek megértésével. 

 

Egy kicsit egyszerűbben megfogalmazva: az emberi lény nem csak fizikai testtel megáldott létező, hanem szellemi, lelki folyamatokkal is bír. A pszichoterápiás módszereknél is megfigyelhető, de az orvostudomány is elismeri, hogy az ember elméjének hatása van a testére. Ez a két rendszer egymástól elválaszthatatlan egységet képez. Az Ayurvéda szerint testi folyamatainkat a tudatunk állapota határozza meg. Ez akár félelmetesnek is hathat, ugyanakkor talán a leggyönyörűbb igazság is a létezésünkkel kapcsolatban.

A nyugati szemlélet szerint a pszichoszomatikus betegségeink előidézője az emberi elme állapota. Egy példa arra, hogyan határozza meg az elménket az idegrendszerünk működése, s az idegrendszerünk aztán a testünk működését: 

a védikus tanok szerint az embert meghatározó vágyak, félelmek, helytelen hitrendszerek azok, melyek a harmonikus állapotából kibillentenek bennünket. Ez könnyen belátható, hiszen például félelem hatására az ember stresszel reagál, a stressz szűkíti az érrendszert, mely szűkület görcsöket és fájdalmakat okoz a testben. Az sem meglepő, amikor valaki abban hisz, hogy ő csak verejtékes munkával nehezen érvényesül az életben, akkor az élete nehéz, erőltetett, végső soron akadályokkal meghatározott lesz. 

Tehát az embert korlátozó tudati aspektusok kibillenthetik az idegrendszert a természetes, ritmusos működéséből. Mivel testünk minden rezdüléséért az idegrendszer felel, azaz ő működteti a gondolkodásunkat, a kiválasztásunkat, az izmaink működését, a szerveink alap funkcióit, így kibillenésével az imént említett szervek, testi egységek is funkcióbeli kieséseket, tompultságokat élnek át. 

Korábban egy japán kutató, Emoto is vizsgálta a víz elem rács szerkezetének változását különböző érzelmi állapotokra. Azt találta ugyanis, hogy vizes poharak aljára felragasztott, különböző érzelmi állapotok neveit tartalmazó cédulák milyen hatással változtatták meg a víz rácsszerkezetét. Kellemes, pozitív érzetekre a víznek szimmetrikus rácsszerkezete volt megfigyelhető, míg negatív jelzőkre ez a harmonikus rácsszerkezet teljesen szétesett. Ugyanezt a megfigyelést tette különböző zenei stílusok víz közeli lejátszásakor is. Tanúskodjon erről a kutatásról egy felvétel is, melynél látható, hogy a Heavy Metal zene lejátszásakor, a Bolond vagy és Utállak kifejezések esetén a korábbi harmonikus rácsszerkezet szétesik, viszont a kegyelem, a köszönet és 500 ember szeretetet küldő energiáira a víz rácsszerkezete csodás, kristályos szerkezetet mutat:

 

Elképzelhető, milyen hatással van ránk az a sok gondolat, melyet nap mint nap önmagunkban ismételünk, legyen szó a hála érzésről a fájdalmainkra való emlékezésig. Testünknek több, mint 70 százaléka ugyanis víz, mely víz reagál a bennünk zajló érzelmi folyamatokra.

Az Ayurvédikus terápiák során ezt a teljes egészet veszik figyelembe, vagyis a test működését, az érzelmek befolyásoló hatását, az embert érintő körülményeket, változásokat, lelki hatásokat, traumákat, transzformáló tényezőket. Ahhoz, hogy ezt a terapeuta megismerje, egy részletes, időigényes alkatelemzést végez, melyet Prakruti elemzésnek hívunk (Prakruti = az emberi lény vérmérséklete, alkata, fizikai és tudati aspektusainak tárháza).

Valójában messzemenően fontos ez a tudati meghatározottság (mire vágyunk, mit utasítunk el, mitől félünk, miben hiszünk, miben korlátozzuk önmagunkat, mit szeretünk stb.) és annak megismerése, mert ezek mind befolyásolják a testünk működését. Például:

ha valakinek sokszor mondják, hogy nincsen benne szeretet (ami lehetetlen, hiszen mindenki szeret valamit, valakit), nem meglepő, ha a szívével, vérnyomásával kapcsolatos betegségek alakulnak ki. Ha sokszor hallja valaki, hogy "te süket vagy", "nem hallasz", nem meglepő szintén, ha a halló szervrendszerével támad gondja. Ha nem vagy elég szabad, valaki korlátoz a szabadságod megélésében, vagy te magadat korlátozod a saját félelmeiddel, nem csodálkozhatsz, ha tüdő problémáid lesznek/vannak.

A holisztikus értelmezésben minden szervnek megvan a tudati jelentősége, pl. a lábunk szimbolizálja az utat, amin haladunk, a máj jelképezi a testi, ugyanakkor a lelki méregtelenítési folyamatainkat (megbocsájtás), a mell reprezentálja az anyasággal kapcsolatos sajátosságainkat, megéléseinket stb.

A holisztikus gyógyításban így:

  • az első lépés a tudat és test folyamatainak teljeskörű megismerése
  • a jelen betegség, testi elváltozás tudati hátterének behatárolása
  • Ayurvédikus szemmel a test működését befolyásoló doshák állapotának meghatározása
  • az ayurvédikus alkathoz és betegséghez mért életmódprogram felállítása (része ennek masszázsterápia, marma kezelés, táplálkozás, fitoterápiás elemek, szükség szerint méregtelenítő eljárások stb.) 

A holisztika a legteljesebb képet adja egy ember fizikai és mentális működéséről. Sikere a holisztikus terápiának az egyén nyíltságán, befogadóképességén, a holisztikus terápiát, elemzést végző szakember tudásán és szellemi fejlettségén nyugszik. 

Ayurvédikus oktatásaim során messzemenően törekszem a test-tudat párhuzamainak megismertetésére, még egy egyszerű Fejmasszázs vagy Talpmasszázs tanfolyam esetében is. Enélkül a tudás nélkül ugyanis nehéz igazi holisztikus terápiát végezni, s öregbíteni az Ayurvéda jó hírnevét. 

Ayurvédát csak autentikus forrásból!

Ha Ayurvédát szeretnél tanulni, kérlek, gondolkodj el azon, hogy mi a célod vele. Magadévá szeretnéd-e tenni hitelesen az Ayurvéda komplex tudományát, hogy legjobb tudásod szerint segíts más embereken, vagy csak betanított munkásként pénzt szeretnél „gyártani”.  Ha az első célt választottad, akkor érdemes autentikus forrástól tanulnod.

Bővebben ...

Rólunk mondták

Az Ayurvédáról - másként

Mesélek arról, amiért itt vagy :)

Sokan próbálták már megfogalmazni előttem az Ayurvéda lényegét, természetét.

Hogyan is lehetne szavakba önteni valamit, ami ennyire komplex, holisztikus és egyedülálló?

Bővebben ...

Közösségi oldalaink

Megtalálsz minket a Facebbok és Instagram felületein is:

@ayurvedia néven

Gyere és csatlakozz hozzánk ott is :)

Ayurvédikus talpmasszázs

Május 27.

Alt. Ayurvéda Mentor képzés

Március 18.

Kismama masszázsképzés

Április 25.

Babamasszázs oktató képzés

Április 29.

Ayurvédikus masszázstanfolyam

Április 25.

Ayurvédikus Fejmasszázs tanfolyam

Május 6.

Záróvizsga dátumok 2024

Február 15  (jelentkezési határidő: január 24)

 

Valamennyi Online vizsgaalkalom!